Zakázková výroba

Šperky na zakázku vyrábíme dvěmi způsoby. Tradiční ruční výrobou, při které dodržujeme velmi staré a zavedené postupy zpracování zlata, které celá staletí zůstávají neměnná. Šperku dáváme podobu za pomocí ohně a kladiva, jako to můžete vidět například u uměleckých kovářů. Díky technice zpracování vydrží celé generace.

Wankelův rotační motor jako snubní prsteny.

O tom, že budeme chtít prsteny ve stylu Wanklova motoru, jsme věděli dlouho před svatbou. Chtěli jsme něco neobvyklého, zajímavého. Prsteny jsou silnější, ale nosí se velmi dobře, příjemně. Občas, když se špička natočí mezi prsty, tak to zatlačí, ale není to nic, co by jakkoliv kazilo dojem. Jsme rádi, že jsme zvolili tento typ prstenu. Rovněž jsme byli spokojeni s Vaším přístupem při výrobě prstenů:-) Děkujeme!

Jana Kudynová

Za takové zakázky jsem skutečně vděčný. Je to výzva a zároveň velmi zajímavá práce, která posouvá moje řemeslné schopnosti vpřed. Žádná počítačová virtuální zlatničina co dnes tak ničí náš obor, ale skutečná kovařina.
Zlatou střelu 308 Winchester z černým diamantem již tradičně věnujeme jako cenu pro nejlepšího střelce závodů vojenských odstřelovačů.
Přívěsek lebky Harley Davidson jsme vyráběli pro Jana Kadlece, pro kterého je Harley Davidson životní cesta. Byla to nádherná práce i pro to, že pro mne je Harley Davidson jasná volba.
Ručně ryté prsteny

Chtěli jsme skutečně něco originálního. Dlouho jsme hledali a nikdo nám nedokázal nic nabídnout. Od návštěvy Zlatnictví Pelán jsme už ani nic neočekávali. O to vice nás nadchnul přístup pana Pelána, který vzal tužku, posuvku a kousky plechu a představa byla na světě. Nechtěl ani zálohu! Prý pokud nebudeme s výsledkem spokojeni, rád si je nechá do výlohy. Když jsme se na ně přijeli podívat, byla to láska na první pohled. Mockrát děkujeme a všude Vás doporučujeme!

Eliška a Jiří Hrdličkovi.

Ručně vykovaný prsten o váze  21 gramů zlata,  briliant 1 karát.

Mnohokrát děkuji panu Pelánovi, že pomohl manželovi při výběru prstenu k mým čtyřicátým narozeninám.

Je obrovský a těžký, nejprve jsem se bála, jak se bude nosit, ale během pár hodin jsem si zvykla. Dnes ani nevím, že ho mám. Spíše okamžitě zjistím, že ho nemám.

Soňa Hájková

Zakázkovou výrobou dnešní doby jsou 3D kreslící softwary a tiskárny, pomocí kterých Vám můžeme nabídnou vytvoření jakéhokoliv šperku. Takto nakreslený šperk a následně vytisknutý na 3D tiskárně se zasádruje do kyvety a technologií lití do ztraceného vosku se odlije ze zlata nebo z platiny. Následně se do šperku vsazují kameny.

 

Zlatnictví Pelán
Pražská 218/I
566 01 Vysoké Mýto

e-mail: pelan@pelan.cz
web: www.pelan.cz

mobil: 604 568 215
IČO: 12359017

© 2018 Zlatnická dílna Pelán Vysoké Mýto - ručně vyráběné zásnubní a snubní prsteny